Dni otvorených dverí na bratislavskom letisku už čoskoro

od jozo

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave pozýva na Dni otvorených dverí. Brány letiska sa pre záujemcov otvoria 22., 23. a 24. septembra 2017. Registrácia na DOD sa začína na webovej stránke letiska www.bts.aero dňa 4. 9. a potrvá do 18. 9., resp. do obsadenia kapacity termínov.

Návštevníci uvidia vybavovací proces na ploche letiska, zhliadnu odstavené vládne špeciály typu Tupolev TU154M, Fokker 100 či Airbus A319, priblížime tiež nevyhnutné bezpečnostné opatrenia platiace na letiskách, vrátane zakázaných predmetov, ktoré nemožno vziať na palubu lietadla. Návštevníci uvidia aj ukážku práce policajných psovodov, pyrotechnikov, colníkov či biologickej ochrany letiska. Vystavená bude tiež letisková technika, ale aj záchranársky vrtuľník  spoločnosti Air Transport Europe. Deti si budú môcť vyskúšať aj letecký simulátor či uvidieť dron, ktorý ukáže Katedry leteckej dopravy FPEDAS Žilinskej univerzity v Žiline.

Podmienkou účasti na Dňoch otvorených dverí je registrácia všetkých záujemcov na webovej stránke letiska www.bts.aero, ktorá sa začne 4. 9. Každý účastník zadá prostredníctvom formulára svoje kontaktné údaje vrátane mena, priezviska, adresy, telefónu, e-mailu a čísla občianskeho preukazu a vyberie si jeden z dostupných termínov a časov prehliadok. Bezplatné exkurzie sa konajú každý deň  – v piatok 22., v sobotu 23. a v nedeľu 24. septembra 2017 v časoch o 10. hod., 11. hod., 12. hod., 13. hod. a 14. hodine. Maximálna kapacita pre účasť na jednom termíne je 90 osôb.

Prečítaj si tiež