Recenzia: rodinný kemp Miniponyhof – ak majú vaše deti radi koníky, tu budú ako v raji

od jozo

Našou prvou zastávkou na 4-mesačnom tripe v roku 2022 karavanom po Európe bol neveľký rodinný kemp Miniponyhof (www.landferien.at) a ako už názov napovedá, všetko sa tu točí okolo koníkov a najmä poníkov. Strávili sme tu 3 dni cez týždeň, na ploche pre zhruba pre 10 karavanov sme boli v polovici mája najskôr sami, neskôr sa k nám pridala jedna rodinka z Nemecka (cez víkend ale ževraj býva plnka, takže odporúčam rezerváciu vopred). A musím priznať, že lepšie miesto na začiatok nášho tripu sme si nemohli vybrať – v noci úplne ticho a pohodička, cez deň sa Krištof vybláznil na neskutočnom množstve aktivít. PS: Ak hľadáte rýchle hodnotenie tohto kempu určené pre karavanistov, preskrolujte na koniec článku.

Kemp je v rukách rodinky Wild, všetci sú tu extrémne milí a usmievaví. Miniponyhof sa nachádza v dedinke Tober (Fladnitz-Tober), kúsok od mestečka Passail, asi 50 km od Grazu a 260 km z Bratislavy – my sme vyrážali práve z Bratislavy, došli sme za menej ako 3 hodinky. Nemáte sa kam ponáhľať, aj tak je všade na diaľnici v Rakúsku týmto smerom max. 100-ka 🙂 Kempuje sa priamo za jedným z domčekov na lúke, nechýba samozrejme elektrická prípojka, voda (prípojka s pitnou vodou je priamo pri kempingovom mieste) a vysokorýchlostná Wi-Fi v cene. Za noc s karavanom pre 2 dospelých a 1 dieťa tu zaplatíte 55 € – nie málo, ale všetky aktivity pre deti sú tu bezplatné. Čo všetko je pre deťúriská k dispozícií? Kemp má stajňu asi s tuctom koníkov, každý deň o 10:00 sa deti (aj dospelí) môžu zapojiť do čistenia a prípravy poníkov a za odmenu si na nich môžu pojazdiť. Celý deň sa okolo nich môžete motkať, hladkať, hneď vedľa stajní sú ohrádky so zajačikmi, morčiatkami, po farme pobehujú sliepky. Nechýbajú traktory a vlečky – tie skutočné, ale aj zmenšené detské verzie a viete si predstaviť tu detskú radosť, keď sa môžete posadiť za veľký traktor a “povolantovať” si ho 🙂

Obrovská trávnatá plocha je posiata detskými ihriskami, domčekmi, preliezkami, šmykľavkami. Nechýba veľká trampolína, ohnisko, šlapacie motokáry, ping-pong, veľké pieskovisko v neskutočným množstvom hračiek, badminton a na poschodí jedného z drevených prístreškov je veľká detská herňa (v prípade zlého počasia). Je tu kryté miesto na piknik, automat na kávu, rôzne drevené hry… Krištof sa tu 2 dni vybláznil do sýta, stále sme mali aj my čo robiť. Poníky sú úplne rozkošné, väčšinu dňa sú vypustené na priľahlých pastvinách, kam vám domáci dovolia ísť za nami a deti sa môžu s nimi hrať.

Odporúčam si sem vziať bicykle, okolité kopce ponúkajú krásne trasy a ešte krajšie výhľady. My nemáme ešte elektrobike, tak sme si to museli aj s drobcom poctivo odšlapať 🙂 Na nákup môžete zbehnúť do 3 km vzdialenej dedinky Passail, ak vám ale bude chýbať iba čerstvé pečivo, večer si u domácich zahlásite, na čo máte chuť a ráno vás to počká pripravené v taške. Ak preferujete klasické ubytovanie pred kempovaním (či už v karavane alebo stane), sú tu na výber štyri samostatné domčeky s rozlohou od od 67 do 130 m2. Viete si tak ako karavanisti poľahky skombinovať dovolenku aj s nekaravanistami. Ak budete hľadať aktivity pre staršie deti či dospelákov, hneď vedľa je farma s veľkými koňmi, na ktorých sa môžete učiť jazdiť, asi kilometer od areálu je golfové ihrisko a na opačný smer škola paraglajdu.

Toalety so sprchami, priestorom na umývanie riadov, ale aj práčkou a sušičkou sú priamo v areáli v samostatnej budove a skoro som odpadol, keď som zistil, že toalety so sprchami majú kompletne vyhrievanú podlahu. Čistota je tu špičková! Pre karavanistov samozrejme nechýba výlevka chemického WC, možnosť vypustiť odpadovú vodu a dopustiť si čistú. Kempigová časť vyhradená pre karavanistov je krásne rovná, nebudete potrebovať nájazdové kliny na vyrovnávanie. Osobne ma veľmi potešil nočný kľud, ktorí majú domáci stanovení medzi 20:00 a 09:00. Pozor, zakázané sú svetelné reťaze – netuším síce prečo, veď je to s nimi vcelku príjemná romantika 🙂

Hodnotenie kempu Miniponyhof pre karavanistov

 • Počet miest: cca 10
 • Tieň: približne na 50% miest
 • Cena za noc pre 2 dospelých, dieťa a karavan: 55 €
 • Wi-Fi v cene: áno
 • Kvalita Wi-Fi: výborná (cez 30 Mbit/s stabilne)
 • Elektrina v cene: áno
 • Prípojka na vodu v cene: áno
 • Pitná voda pri kempovacom mieste: áno
 • Výlevka odpadovej vody: áno
 • Výlevka chemického WC: áno
 • Možnosť dokúpiť bežné karavanistické potreby: nie
 • Čistota sociálnych zariadení: 100%
 • Vhodné pre deti: 110% 🙂
 • Naše odporúčanie: 100%

Fotogaléria z kempu Miniponyhof

Prečítaj si tiež