Ako dovolenkujú Slováci? Veľký prieskum plný zaujímavých odpovedí

od jozo

Slováci najčastejšie cestujú na dovolenku so svojimi životnými partnermi a priateľmi, typicky na 7 až 14 dní, do zahraničia a možno prekvapivo najmä za spoznávaním pamiatok. Pozrite sa na mnoho ďalších zaujímavostí o tom, ako dovolenkujú Slováci.

Počas uplynulého mesiaca sme realizovali veľký online prieskum medzi Slovákmi o tom, ako bežne dovolenkujú. Niektoré informácie iba potvrdili to, čo sme si mysleli, mnohé z nich však prekvapili. Prieskumu sa zúčastnilo 326 respondentov z najrôznejších kútov Slovenska – 30 % tvorili muži, 70 % ženy. Typický respondent bol vo veku od 25 do 29 rokov (34,4 %) a vo veku od 30 do 34 rokov (18,4 %). Zaujímavá cestovateľská skupina sú však (možno pre niekoho prekvapivo) aj mladí ľudia vo veku od 18 do 24 rokov (32,2 % respondentov).

Pýtali sme sa 8 otázok, ktoré si spolu s ich odpoveďami v prehľadnej infografike môžete prezrieť nižšie. A čo nám vyšlo? Ak by sme mali typického dovolenkujúceho Slováka zhrnúť do jednej vety, vyzeral by nasledovne: cestuje 2 až 3-krát do roka, najčastejšie s rodinou a priateľmi, najmä letecky do zahraničia v lete na 7 až 14 dní s cieľom objavovať pamiatky a za turistikou.

Pozrite si veľký prieskum o dovolenkách Slovákov v interaktívnej infografike:

Prečítaj si tiež