Recenzia: Xiaomi Mi Bluetooth reproduktor – slušná párty na chate, jachte či záhrade

od jozo

Krištof každé ráno vstane, vybehne do obývačky, zoberie do ruky bezdrôtový reprák, spraví „ťuk“ a očakáva, že mu mamina pustí pohodovú hudbu, na ktorú si on bude môcť veselo tancovať. Mali sme doma ešte jeden z prvých bluetoothových reproduktorov vôbec (od Nokie – och áno, to je čisté retro už, má cez 10 rokov), ale od minulého týždňa sa zabávame s novučičkým Xiaomi Mi Bluetooth reproduktorom. Stihli sme ho zobrať už aj na preliezky… prvé pocity? Táto neveľká červená škatuľka hrá na naše potreby fakt dobre.

Slušný zvuk v kovovom tele

Xiaomi sa drží minimalistického dizajnu u všetkých svojich produktov, osobne mám tento štýl rád. Po odbalení už na prvý dotyk cítiť, že je telo kovové, spracovanie robustné a nebál by som sa oň ani pri nešetrnejšom zaobchádzaní. Nemusel som na prvý „crash test“ ani dlho čakať, už pri prvom výlete na ihrisko ho Krištof zhodil z preliezačky do kamienkov 🙂 S hmotnosťou niečo cez 200 gramov ide o ľahký reprák, ktorý si aj vďaka jeho neveľkým rozmerom môžete zobrať kamkoľvek so sebou (na výlet, chatu, túru…). My ho máme v kočíku pohodený, zmestí sa ale aj do väčšieho vrecka napr. na bunde.

Zvuk vychádza z prednej strany, ovládanie (zapnutie, hlasitosť a párovanie cez Bluetooth) sa nachádza na jednej z bočných hrán, na druhej sú potom konektory – 3,5 mm jack (AUX IN), mikrofón a microUSB konektor, cez ktorý sa reprák nabíja. Počkať počkať, na čo mu je mikrofón? Xiaomi Mi Bluetooth reprák poslúži aj ako hands-free, môžete s ním hovoriť prijať a aj rovno zrealizovať, nemusíte brať do rúk telefón. Z ergonomického hľadiska je tu ešte jedna drobnosť, ktorá mňa osobne dosť potešila – miniatúrne gumové nožičky, vďaka ktorým sa na povrchu nešmýka – kto bol už na jachte asi pochopí, prečo sa z tejto prkotinky tak teším.

Bluetooth, AUX IN a výdrž 8 hodín

Najkomfornejšie ho k zdroju zvuku (najčastejšie to bude asi mobil) pripojíte cez Bluetooth. Ten je vo verzii 4.0 a spolupracuje komfortne s iPhonom, Androidom, tabletom aj notebookom. Okrem tabletu sme vyskúšali všetky zariadenia a všetko funguje bez najmenších problémov. Alternatívou je potom pripojenie cez AUX IN konektor, čo je vlastne ten malý 3,5 mm jack konektor.

Xiaomi Mi reproduktor produkuje stereo zvuk vďaka dvom NdFeB magnetom priemeru 36 mm s menovitým výkonom 2x 3 W. Je mi jasné, že všetci audiomaniaci teraz ohŕdnu nosom… ale každému, komu sme hudbu z tohto reproduktoru pustili, zostal milo prekvapení jeho výkonom. Aj basy sú vcelku prijateľné, každopádne je to skôr párty-vecička, nič pre hudobných fajnšmekrov. Účel tohto reproduktoru je úplne jasný – proste ho „šmaríte“ do batohu kamkoľvek pôjdete a budete si môcť vy spolu s ďalšími ľuďmi užívať hudobnú párty.

My ho určite berieme so sebou do karavanu, na jachtu a super slúži pri uspávaní Krištofka, aj na detskom ihrisku. Samotný reproduktor sa nabíja cez microUSB konektor – osobne by som už prijal USB-C, lebo jednou nabíjačkou nabijem všetky ostatné zariadenia (notebook, mobil, foťák, bezdrôtové slúchadlá…). Tak snáď v ďalej generácii tohto produktu už bude USB-C, veď aj celé portfólio Xiaomi sa uberá týmto smerom.

Červený alebo modrý? Oba sú v pohodovej cene

My sme testovali červenú verziu repráku – osobne mám rád uletené farby, ale úplne chápem, že takáto výrazná bude pre niekoho „až príliš“. Alternatívou u oficiálneho Xiaomi distribútora na Slovensku (www.mi-store.sk) je ešte aj modrá farba, ale tá je tiež vcelku výrazná 🙂 Nech si vyberiete ktorúkoľvek, vašu peňaženku to veľmi nezabolí, cena je dosť pohodová – 32,90 eur. Za pomer ceny a výkonu je to za nás palec hore.

Mi Bluetooth reproduktor a jeho technické parametre

  • Rozmery: 168 x 58 x 24,5 mm
  • Hmotnost: 209 g
  • Konektivita: Bluetooth 4.0, microUSB 2.0 (nabíjanie), 3,5 mm audio, mikrofón
  • Výstup: 2 x 3 W
  • Batéria: 1500 mAh
Rozmery reproduktoru Xiaomi Mi Bluetooth (modrý)

Prečítaj si tiež