V roku 2018 z Bratislavy do Londýna už aj s Wizz Airom

Wizz Air otvorí v lete priame letecké spojenie medzi letiskom v Bratislave a Londýnom-Lutonom v roku 2018. Presnejšie od 20. júna 2018 bude Wizz Air lietať medzi Bratislavou a Londýnom každý deň s cenami leteniek už od 29,99 eur a rozšíri tak slovenským cestujúcim možnosti spojenia s Londýnom a so svetom.

„Cestujúci z Bratislavy budú môcť využiť v budúcom roku 6 leteckých liniek Wizz Airu – do Skopje, Kyjeva, Varšavy, Sofie, Tuzly a už aj novú linku do Londýna-Lutonu,“ vymenoval generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

„Veľmi sa tešíme, že môžeme slovenským cestujúcim priniesť opäť dobré správy,” hovorí Sorina Maria Ratz, hovorkyňa Wizz Air-u a dodáva: „Wizz Air zaznamenáva na Slovensku významný rast, o čom svedčí nielen 60 % nárast kapacity, ale najmä viac ako milión prepravených cestujúcich od vstupu Wizz-u na slovenský trh v roku 2013.“

Wizz Air je druhým najväčším leteckým prepravcom na Slovensku. V súčasnosti ponúka 11 leteckých spojení do 8 krajín z troch slovenských letísk v Bratislave, Poprade a Košiciach, kde má od roku 2015 i svoju základňu s jedným lietadlom Airbus A320. V roku 2017 otvoril Wizz Air zo Slovenska 5 nových leteckých spojení – z Letiska Bratislava do Sofie, Varšavy a Tuzly a z Letiska Košice do Kolína a Tel Avivu, pričom tak zvýšil svoju kapacitu na slovenskom trhu medziročne o 60 % a podporil vytvorenie 300 nových pracovných pozícií.